Riina blogi

Just another WordPress.com weblog

4.nädala ülesanded

Lugesin materjali huviga juba neljandal nädal. Installisin Zotero ka koduarvutisse, sest kasutan seal niikuinii Firefox’i. Lihtsal Zotero näppimisel erilist muljet ei tekkinud ja nädal sai ka otsa.

Viienda nädala lõpus võtsin asja uuesti käsile. Installisin tööarvutisse Firefox’i ja ka Zotero , esialgu probleeme ei paistnud olevat. Kuulasin videoõppetunde.

Mõeldes, et minu tudengitel on eelkõige vaja otsida eestikeelseid allikaid, üritasin koguda ESTER’ist allikaid näiteks sõnaga “energia”. Esimene õnnestus. Siis üritasin tekitada Zotero’sse uue kollektsiooni ja lisada veel allikaid. Nüüd läks asi veidraks. Kuhugi uttu need asjad laaditi. Ilmselt ei saanud ma aru või meie ESTER ei olegi ette nähtud ühilduma. Artikli allikat ei näinud infos ja tunnistas artiklit kui “book”.

OK.  Püüan ingliskeelsetega asja selgemaks teha. Tükk aega pusimist Amazon. com’is ja ikka ei näe oma valitud sissekandeid. Lõpuks leidsin pahategija: Show/hide tag selector oli sees. Kõik valitud artiklid olid tegelikult olemas.  Ja nii edasi kuni järgmise takistuseni… Tegelikult oli Zotero suutnud õigesti määrata ka kirjastuse, linna, ilmumise aasta ja lehekülgeda arvu.

Scholar’s Aid 4 Lite. Installeerisin tööarvutisse, kui üritasin registreeruda (et kasutada ilma ajapiiranguta), hakkas pärima krediitkaardi numbreid. Ilmselt on mul see nüüd 30 päevaks. Paistis, et Library osasse tuleb andmed endal sisestada, kuid ta pakkus mitmesugust abi. Notes osa oli küll eraldi, kuid oli võimalik luua ka linki raamatu andmetega Library osas – F10. Otse Wordi sai viia  nii pika kirje kui ka tekstisisese lühikese kirje.

Springeri CiteULike

Registreeru ja saad tsiteerida vabalt. Muidu sain vaid vaadata.

BibSonomy

Uurisin, tundub perspektiivikas.

Eelistused

Eelistusi veel ei tekkinud, isegi see on hea tulemus, et sain teada  selliste asjade olemasolust. Tuleb veel rohkem harjutada.

Kui järele mõelda, siis midagi viitekirje tekitamiseks on olemas ju ka Eesti Teaduse Infosüsteemis ETIS. Ka seal koostatakse publikatsiooni sissekanne lähtudes tema liigist. Nii et oma artiklid ja kolleegide omad võib kätte saada ka ETISest.
Advertisements

november 12, 2008 - Posted by | Viitamiskursus

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: